PRZEPRAWA
PRZEZ OBYCZ
36 KM
Przeprawa przez Obycz rozpoczyna się od trudnego terenu, a na koniec nagradza nas widokowymi galeriami, które o tej porze roku mają szczególny charakter. Rozpoczniemy w Rybotyczach, skąd przez Dział przebijemy się w kierunku Suchego Obycza, jak latem. Zimą Obycz będzie grząski i przeprawa przez ten teren będzie inwestycją w dalszą część wyprawy. W drugiej połowie trasa odpłaci nam widokami z Połonin Arłamowskich oraz ze wzniesienia Żytne, gdzie latem nas nie było. Żytne ma świetną lokalizację na zewnętrznym Łuku Karpat i z tego miejsca zobaczycie, jak Turnicki w kierunku północnym przechodzi w rozległe niziny, ciągnące się daleko po stepy. Natomiast widok w kierunku Bieszczad i Ukrainy, zarówno z Żytnego, jak i z Połonin zapadnie Wam w serce. O tej porze roku słońce niewiele się wznosi ponad linię horyzontu i to doskonale ilustruje specyfikę Zimowego Przesilenia.
Zdjęcia: Michał Loska
DYSTANS
36 KM
PRZEWYŻSZENIE
861 M
SPADEK
899 M
LIMIT
6 H
Etapy Trasy
01
Pasmo Dział
Z Rybotycz wystartujemy podbiegiem w kierunku Staszowa, omijając Dolinę Borysławki, ale w pewnym momencie trasa zbiega do doliny i pozwala nam posmakować dzikości tutejszego lasu. Po krótkim grząskim obszarze rozpoczyna się dobra droga leśna z polanami i widokami na Kanasin. Trochę inne spojrzenie na obszar Borysławki.
03
Połoniny Arłamowskie
To jeden z największych hitów Turnickiego. Połoniny biegniemy z zachodu na wschód, do samej granicy z Ukrainą, aby mieć przed oczyma widoki po ukraińskiej stronie Karpat, przechodzące stopniowo w Park Narodowy Beskidów Skolskich oraz Bieszczady po prawej stronie. Zimą te widoki są niesamowite.
02
Suchy Obycz
Najwyższy masyw Turnickiego stał się już legendą. Ogromne buki i siła przyrody jest tutaj potężna. Jeszcze do niedawna zarośnięty żółty szlak, dzięki naszemu bieganiu stał się obecnie ciekawym singlem. Nie można go jednak lekceważyć - ten nierówny teren zimą będzie wymagający, a przewrócone drzewa spowolnią walczących o pudło. Suchy Obycz jest najwyższym wzniesieniem Turnickiego.
04
Żytne
Wzniesienie otwierające widoki 360 na Turnicki i okolicę. Na szczycie stoi wiata, która jest własnością prywatną. Podbieg na Żytne z Doliny Paprotańskiej wykonamy po niebieskim szlaku Karpackim i tym głównym szlakiem dotrzemy do Huwnik, gdzie czeka na nas meta i ciepłe jedzonko od Koła Gospodyń.
Informacje
Techniczne
Zapoznaj się z tymi informacjami, aby dobrze przygotować się do startu
1
Dane Trasy
Długość Trasy: 36 km
Suma przewyższeń: 861 m
Suma spadków: 899 m
ITRA 2
Mountain Level 2
Finisher Level 300
Limit czasowy 6 h
2
Punkty Odżywcze
Trasa posiada punkt na 14 i 23 km
Wkrótce podamy menu punktu.
Również na Mecie będzie Punkt przygotowany przez Koło Gospodyń.
Będą posiłki na ciepło.
3
Wyposażenie Obowiązkowe
-
aktywny telefon przez cały czas trwania Zawodów
-
czapka, chusta wielofunkcyjna, rękawiczki, kurtka
-
numer startowy w widocznym miejscu z przodu
-
dowód osobisty lub paszport
-
wgrany track z przebiegiem trasy (prosimy o pobranie przed Zawodami)
-
napełniony pojemnik na napoje o łącznej pojemności minimum 1L
-
folia NRC
-
własny kubek i sztuciec (na punktach odżywczych nie będzie jednorazowych naczyń)
4
Wpisowe
Do 31 października - 170 zł
Do 30 listopada - 200 zł
Do 7 grudnia - 250 zł