top of page
73475154_1165899576934496_1124012328845574144_n.jpg

OBÓZ UTR

Zapraszamy Was na wiosenny obóz biegowo-jogowy. 

Wśród prowadzących obóz dwie bardzo mocne dziewczyny!

Obóz ten ma szczególny cel: praktyczne wykorzystanie jogi w treningu biegacza. Oprócz jogi proponujemy wspaniałe wybiegania po niesamowitych trasach Turnickiego. Gościem specjalnym będzie Dominika Cieślak, która poprowadzi sobotnie spotkanie i będzie z nami przez dwa dni na trasie.

Dogodny dojazd do Grąziowej autem. Jeśli wolisz pociąg - odbierzemy Cię z dworca w Przemyślu. Ilość miejsc ograniczona - Zapraszamy!

Ania FAV_edited.jpg

ANNA FITANDVEGAN

Anka ma wieloletnie doświadczenie, jako instruktorka jogi. Doskonale łączy trening biegowy z jogą. Poprowadzi dla nas zajęcia, które pokażą, jak praktycznie wspierać trening biegowy jogą i jej różnymi wariantami. 

Domi_edited.jpg

DOMINIKA CIEŚLAK

Dominika podzieli się z nami ultra doświadczeniem biegowym, opowie o kulisach swoich przygotowań do startów długodystansowych oraz o mentalnych aspektach treningu i startu, o kryzysach i zwycięstwach (Fot. Ultra Zajonc)

_XT35984_edited.jpg

ADAM CZAJKOWSKI

Adam - organizator UTR - będzie waszym przewodnikiem po magii biegowej Turnickiego. Odwiedzimy biegowo największe skarby okolicy, a mieszkać będziemy w urokliwym Zakolu Wiaru. 

TERMIN

Obóz rozpoczyna się w czwartek
11 kwietnia o godz. 18.00,
a kończy w niedzielę
14 kwietnia o godz. 12.00

MIEJSCE

Zakwaterowanie w ośrodku 
Zakole Wiaru w Grąziowej,
w pokojach 2 i 3 osobowych,
na miejscu sala fitness

CENA

W zależności od wybranego pokoju cena od 1100 do 1200 zł.

Szczegóły znajdziecie w Regulaminie Obozu

IMG_7112_Original.jpeg

Joga dla Nóg i Bioder

Czwartek wieczorem rozpoczniemy praktyką przygotowaną specjalnie dla biegaczy. Nie zabraknie tutaj wzmacniania, stabilizacji i oczywiście rozciągania. Podczas tej sesji skupimy się na naszych nogach i otwarciu bioder. To dobry moment, aby zaobserować nasze ciało i zobaczyć, jak tam sprawy się mają z naszą mobilnością. 

Joga Espresso

Piątek i sobotę rano rozpoczniemy Jogą Espresso dla biegaczy. To krótka 20 minutowa sesja, podczas której rozruszamy całe ciało, przygotujemy je na długi i intensywny dzień! Bo joga potrafi budzić lepiej, niż poranna kawa ;) 

IMG_7119_Original_edited.png
_M3_0216.jpg

Tajemnice Wiaru

Piątkowe wybieganie rozpoczniemy w malowniczej Dolinie Grąziowej, przez którą spokojnie meandruje Wiar - jedna z najczystszych rzek naszego kraju. Przełom Wiaru na północ od naszej Bazy otacza dzikie Pasmo Jamnej, w którym złapiemy nieco trudnego terenu i podbiegu. Do domu wrócimy oglądając ślady dawnej wsi Grąziowa, która została wysiedlona. 

Podczas zapoznania w czwartek skalibrujemy nasze zasięgi biegowe i dostosujemy trasy do naszych możliwości. Możliwe jest powstanie 2 grup o różnym zasięgu kilometrowym. 

Joga Rozciągająca

Piątek - kolejny dzień obozu i kolejne spotkanie na macie z Anką. Tego wieczoru czeka nas dużo przyjemności w postaci rozciągania. Mówią, że to często pomijany element w świecie biegowym, ale... joga ta sprawi, że zmniejszymy przykurcze i zwiększymy zakresy ruchowe, a i przy okazji zrelaksujemy nogi przed kolejnym dniem biegania.

IMG_6202_Original.jpeg
_M3_9427.jpg

Połoninki Arłamowskie

Sobotnie wybieganie razem z Domi poświęcimy kultowemu miejscu Turnickiego - zobaczymy dawny Arłamów i połoniny. Następnie odwiedzimy Jodłę Celebrytkę i pomkniemy w dzikie Pasmo Jamnej, aby potrenować poruszanie się w dzikim terenie. Przez cudne polany zbiegniemy do Grąziowej, gdzie jest nasza baza i będzie czekał na nas obiad. 

W tym dniu będzie można wybrać trasę ok 15 lub 25 km.

Żyć w stylu Ultra

W sobotę po popołudniu Dominika opowie o realizacji swoich ostatnich marzeń biegowych i jak te marzenia zamieniała w zamiar i konkretne rezultaty. Możecie liczyć na garść przydatnych rad, które pomogą Wam w biegach ultra i nie tylko. Wszystko to okraszone zabawnymi opowieściami z ostatnich zawodów – a jest o czym opowiadać, bo jak się biegnie prawie 400 km bez trasy i supportu to dzieje się i to dużo  Na sto procent przekonacie się, że warto żyć w stylu ultra i widzieć piękno i satysfakcję tuż za najbliższym rogiem.

IMG_5368_Original.jpeg

Yin Joga - Całkowity Relaks

W sobotę wieczorem po warsztacie z Domi Anka zabiera nas w świat głębokiego relaksu. Oczywiście nadal skupiamy się na nogach i biodrach, ale przy okazji wyciszymy gonitwę myśli. Zatrzymamy się na chwilę i zwyczajnie... pozwolimy naszemu ciału na całkowity relaks. 

Joga Vinyasa dla Biegaczy

W niedzielę rano ostatnia wspólna praktyka na tym obozie. Podczas tej sesji czeka na Ciebie wszystko co najlepsze! Połączymy oddech z ruchem, poczujemy dobrą energię i oczywiście dostarczymy naszym nogom i biodrom wszystko czego potrzebują: równowaga, wzmacnianie i rozciąganie! Do zobaczenia na macie!​

_DSF0271.jpg

Tajemnice Grąziowej

W niedzielę zrobimy jeszcze jedno krótsze wybieganie w Pasmo Jamnej. Obejrzymy zabytkowy dziki cmentarz i spokojnie wyciągniemy nogę wzdłuż malowniczej doliny. Po powrocie do domu wykąpiemy się, spakujemy i będziemy kończyć nasz Obóz. 

Jeśli będziecie chcieli się znów spotkać - 22 czerwca zobaczymy się na Ultra Turnickim, a we wrześniu na kolejnym Obozie UTR. 

Ośrodek Zakole Wiaru - tu będziemy mieszkać

bottom of page